ecocirc BASIC wysokosprawne cyrkulatory

Lowara : Ogrzewanie, klimatyzaja i obieg wody gorącej :

Wysoka jakość w korzystnej cenie dla instalacji grzewczych w budynkach

Wysokosprawne pompy z technologią ECM (silnik wzbudzany elektronicznie) i magnesem stałym w silniku. Ecocirc BASIC może pracować zarówno przy automatycznie ustawionej prędkości jak i ręcznie ustawianej, która może być odpowiednia dla zastosowań w ogrzewaniu grzejnikami, ogrzewaniu podłogowym, powierzchniowym, zasilaniu kotła, układów solarnych lub podobnych aplikacji.

Wyjątkowo prosta konstrukcja bezwałowego silnika o kształcie sferycznym, posiada tylko jedno łożysko centrujące i brak wału, co znacząco obniża ilość kosztownych i skomplikowanych części. Ecocirc BASIC zapewnia wysoką sprawność a wartość EEI przewyższa już dzisiaj wymagania dyrektywy ErP2015 .

Seria ecocirc BASIC to naprawdę trwałe pompy posiadające tecchnologię Anti-Block, zabezpieczenie przed pracą na sucho i ograniczenie nadmiernego prądu . Technologia Anti-Block znacząco chroni magnesy porzez zapobieganie zablokowaniu nawet w starszych systemach. Zabezpiecznie przed pracą na sucho i ograniczenie nadmiernego prądu chroni silnik od przegrzania w przypadu pracy na sucho oraz uszkodzenia w przypadku nadmiernego prądu.

Dwie opcje sterowania bezstopniowego

  • Ustawiana ręcznie bezstopniowa prędkość
  • Automatyczne sterowanie ciśnieniem proporcjonalnym Δp-v

Cechy szczególne

  • Wtyczka, łatwy montaż i podłaczenie bez konieczności stosowania specjalnych narzędzi
  • Automatyczne odpowietrzenie, pozwala pompie ecocirc BASIC efektywnie usunąć powietrze z przestrzeni pompy i następnie powrócić do ustawień

Specyfikacja

  • Wydajność: do 3.2 m³/h
  • Wysokość podnoszenia: do 6 m
  • Napięcie zasilania: jednofazowe i trójfazowe 50 Hz i 60 Hz
  • Moc: od 10 W do 50 W
  • Maksymalne cisnienie pracy: 10 bar
  • Temperatura pompowanej cieczy:  od -10 °C do 110 °C

Zakres zamienności

Ewentualne starsze pompy powinny być wymienione. Zastosowanie wysokosprawnych pomp Ecocirc pozwala w 5 lat zaoszczędzić energię, którą zużywa pompa o stałej prędkości zainstalowana dzisiaj. różnica w sprawności przynosi zwrot kosztów inwestycji już po dwóch latach pracy (w zależności od czasu pracy).

Tabela zamienników zawiera informacje typu zamienne modele dla ponad 1500 cyrkulatorów. Tabela zamiennikow tutaj.

Xylect Selection tool for Xylem Products

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o. o.
ul. Karczunkowska 46
02-871 Warszawa
Tel. +48 22 735 81 00

e-mail:
zapytania@xyleminc.com
zamowienia@xyleminc.com